УНІВЕРСАЛ
Сорт соняшнику

Оригінатор. ТОВ Науково – виробнича фірма «Дріада, ЛТД» (р. Херсон). Внесений в Державний реєстр сортів рослин у 2012 році.

Господарські та біологічні характеристики. Високопродуктивний сорт соняшнику, що відноситься до середньоранньої групи стиглості. Вегетаційний період 107-110 днів. Олійність 43-48%. Сорт стійкий до вовчка, несправжньої борошнистої роси, іржі. Відносно стійкий до гнилей. Насіння не обсипаються при перестої. За роки конкурсного випробування середня врожайність сорту становила 2 т/га, що на 10% вище стандарту. Особливо доцільно використовувати сорт в регіонах з вираженим дефіцитом вологозабезпеченості (південних і південно-східних областях України). При достатній вологозабезпеченості посівів позначається перевага сорту - як крупноплідного.

Апробаційні ознаки. Висота стебла 165-180 см, кошик опукла. При гарній вологозабезпеченості маса 1000 насінин перевищує 100 м (в окремих випадках 150 г).

Агротехнічні вимоги. Перевага сорту Універсал позначається при ранніх строках посіву. Оптимальна густота в зоні Південного Степу 25-30 тис. рослин/га, при достатній вологозабезпеченості 37-42 тис. рослин/га.